Видавничий Дім «Постскриптум Україна» спільно з дизайнеркою Ольгою Плаксіною працюють над втіленням у життя видавничого проєкту, що присвячений місту Сєвєродонецьк. Ольга – переселенка, переїхала з Сєвєродонецька Луганської області з сім’єю у березні 2022 року, рятуючись від обстрілів. Тоді, як вона говорить, і з’явилась ідея про створення фотоальбому про Сєвєродонецьк: «Це некомерційна ідея. На наших очах руйнувалося рідне місто. Хотілося зберегти його у пам’яті таким, яким воно було: зеленим, яскравим, молодим, а також ті місця, де ми були щасливими з надією повернутися і якнайшвидше відбудувати їх».
Мета даного видавничого проєкту – зберегти пам’ять про мирне життя у містах, які руйнує російська армія.
Нині вже випущено видання невеликим тиражем, де зібрано 300 фотографій, – з початку його заснування і до моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну. У планах – доповнити дані світлини історичним нарисом і випустити фотоальбом великим накладом, а також зробити серію видань, присвячених містам-героям Луганщини.
Видавничим Домом «Постскриптум Україна» збираються інформаційні матеріали до історико-краєзнавчого видання «Синява», що присвячене одному з наймальовничіших і найбагатших історичними подіями населених пунктів Київщини, – селу Синяві.
Книга, що буде складається з трьох частин – «Синява історична», «Синява краєзнавча» та «Синява сучасна», повідає читачу про минувшину та сьогодення славного села.
Гортаючи сторінки цього видання, читач зможе: поринути у сиву давнину прадавньої Синяви, послухавши цікаві історії, що оповідаються вільнолюбними й працьовитими синявцями; помилуватися чарівними краєвидами середнього Поросся; піднятися на овіяну легендами гору Божа; умитися у водах прозорої красуні-Росі; напитися джерельної водиці з Вирякової кринички; відвідати одні з найстаріших на Київщині пам’ятки архітектури місцевого та національного значення, що є символами відвічних начал українського народу – віри та хліборобської праці, – Синявський водяний млин і Миколаївську церкву.
Книга буде цікавою для істориків, краєзнавців, жителів села та Київщини. У даному виданні архівно-історичні дані та відомості про сучасний стан села Синяви оригінально поєднані з цікавими фотоматеріалами.